კამპანია Open Response + Open Recovery-ის ფარგლებში გზამკვლევი „ღია მმართველობა და კორონავირუსი“ შემუშავდა
OGP-ის საერთაშორისო სამდივნომ ახალი კორონავირუსით (COVID-19) გამოწვეული გლობალური პანდემიის საპასუხოდ წამოწყებული კამპანიის „OPEN RESPONSE + OPEN RECOVERY” ფარგლებში გზამკვლევი „ღია მმართველობა და კორონავირუსი“ შეიმუშავა.
სახელმძღვანელო ღია მმართველობის იმ პროექტებსა და მიდგომებს აერთიანებს, რაც შესაძლოა პარტნიორობის წევრ ქვეყნებს პანდემიასთან ეფექტურ ბრძოლაში დაეხმაროს. მასში წარმოდგენილია 350-ზე მეტი პრაქტიკული მაგალითი, რომელიც COVID-19-ის მიერ გამოწვეულ კრიზისულ პერიოდში წარმატებით დაინერგა სხვადასხვა ქვეყანაში მთავრობების, სამოქალაქო საზოგადოების, მოქალაქეებისა თუ კერძო სექტორის მიერ.
გზამკვლევი განკუთვნილია ღია მმართველობის რეფორმატორებისთვის, რომლებიც ეძებენ პრაქტიკულ იდეებს, მექანიზმებსა და რესურსებს, რომლებიც როგორც პანდემიურ, ასევე პოსტ-პანდემიურ პერიოდში კრიზისთან გამკლავებას შეუწყობს ხელს.
ღია მმართველობის პარტნიორობის საერთაშორისო სამდივნომ კამპანია „OPEN RESPONSE + OPEN RECOVERY” გლობალური პანდემიის პერიოდში წამოიწყო. კამპანია მიზნად ისახავს ერთიანი პლატფორმის შექმნას, სადაც OGP-ის წევრი ქვეყნები ერთმანეთს გაუზიარებენ პანდემიასთან ბრძოლის საკუთარ გამოცდილებას, წარმატებულ მაგალითებს, მექანიზმებსა და რესურსებს, რაც პანდემიის და მის შემდგომ პერიოდში უზრუნველყოფს პროცესების გამჭვირვალობას, ინკლუზიურობასა და ანგარიშვალდებულებას.

“Open Response + Open Recovery” Guide to Open Government and the Coronavirus has been developed
As a part of the campaign “OPEN RESPONSE + OPEN RECOVERY” launched in response to the global pandemic caused by the novel Coronavirus (Covid-19), the OGP Support Unit has developed a “Guide to Open Government and the Coronavirus”.
The guide brings together open government projects and approaches that can support member countries to be effective in tackling the pandemic. It draws on over 350 practical examples, that have been successfully implemented by governments, civil society, citizens or the private sector in different countries during the COVID-19 crisis.
The guide is for open government reformers who are looking for practical ideas, tools and resources that can help to deal with the crisis both during and post-pandemic periods.
The OGP Support Unit launched the campaign "OPEN RESPONSE + OPEN RECOVERY" during the global pandemic. The campaign aims to create a unified platform where OGP member countries can share their experience, successful examples, tools and resources to combat the pandemic, ensuring inclusiveness, accountability and transparency of processes during the pandemic and post-pandemic periods.